Відомі з давніх часів ігри з піском, прості і недорогі в організації.

Використання пісочної терапії допомагає:

– розвивати творчий потенціал дитини,

– активізує просторову  уяву,

– формує образно-логічне  мислення,

– тренує дрібну моторику рук,

– налаштовує дітей на осягнення моральних істин,

– сприяє побудові гармонійного образу Світу.

Немає в світі нічого простішого і доступнішого, живішого і об’ємнішого, зручнішого і різноманітнішого   за пісок.

Пісочна терапія – це лікувальний метод, що активізує психічну енергію і відкриває перед людиною можливість до змін.

Пісок складається з окремих пісчинок, які символізують індивідуальність людини,а піскова маса – життя у Всесвіті.

Пісок часто діє на дітей, як магніт.

Перш ніж малюки усвідомлять, що роблять,  їхні руки самі починають просіювати пісок, будувати тунелі, гірки тощо.

Якщо під рукою є мініатюрні фігурки, іграшки,тоді з’являється цілий світ, розігруються вистави – дитина повністю занурюється в гру.

Граючись з піском, малюк почувається господарем свого маленького світу, режисером дійства, що розігрується на пісочному полі.

В багатьох випадках гра з піском є провідним методом корекційного впливу  при емоційних і поведінкових порушеннях невротичного характеру.

В інших випадках це допоміжний засіб, що дає змогу стимулювати дитину, розвинути її сенсомоторні навички, знизити емоційне напруження.

Пісок – чудовий матеріал для дитячої творчості.  Робота з ним це масаж долоньок, розвиток дрібної моторики і уяви.

З декоративного піску можна роботи найрізноманітніші малюнки, поробки та сувеніри.